Kanada’dan Önemli Veriler Var – 20.05.2016

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Özellikle hafta ortasında belen FOMC tutanakları paritelere büyük hareketler getirdi. Üyelerin Haziran ayı faiz artışı olasılığı için iyimser olmaları nedeniyle USD pariteler üzerindeki baskısını arttırdı. Son dönemde paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu sebeple temkinli olmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Euro Bölgesi’nden saat 11.00’da cari hesap açıklanacak. Beklenti 19.6 milyar. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride büyük bir değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verilerin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

Kanada’dan saat 15.30’da çekirdek TÜFE, TÜFE ve çekirdek perakende satışlar açıklanacak. Gelecek olan veriler USD için son derece önemli. Verilerin beklenti altı kalması durumunda USDCAD’de yükselişlerin yaşandığına şahit olabiriz.

ABD’den saat 17.00’da var olan konut satışları açıklanacak. Beklenti 5.40 milyor. Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride bir değişim yaşanması beklenmiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.