Kanada Merkez Bankası Sonrası USDCAD Ne Olur? – 19 Ekim 2016

BOC Kararları ve CAD

Kanada Merkez Bankası beklenildiği gibi faizleri %0.50 seviyesinde sabit tuttu. BoC düşük büyüme beklerken üretim açığının 2018 yılı ortalarında azalması bekleniyor. Daha önceki toplantıyı açıklayacak olursak açığın 2017 yılı sonunda azalması bekleniyordu.

Enflasyon görünümü üzerindeki risklerin aşağı yukarı dengede olduğu dile getirilirken konut piyasasında alınan önemlerin finansal riskleri zaman içinde azaltması bekleniyor. Büyüme beklentileri 2016 için %1.3’ten %1.1’e aşağı yönlü revize gelirken enflasyon beklentilerine de aşağı yönlü revizeler geldiğini görüyoruz.

Ancak kararlarda güvercin tonda net bir mesaj karşımıza çıkmadığı ve Dolar endeksi üzerinde bugün bir miktar baskı oluşmasından dolayı USDCAD’de bir miktar geri çekilme yaşanıyor. Aşağıda önemli destek olan 1.30 bölgesinden düşüşlere bir miktar tepki geldi ancak buranın kırılmasıyla geri çekilme hız kazanabilir. Ardından 1.2930 bölgesi destek olarak çalışabilir. Toparlanmalarda ise 1.3150 ve 1.32 bölgelerinin direnç olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.