Haftanın İkinci İşlem Gününde EURUSD Genel Bakış

Haftanın ikinci işlem günündeyiz ve ekonomik takvimde veri yetersizliği olması sebebiyle paritelerde de hareketliliğin sınırlı kaldığına şahit oluyoruz. New York Fed Başkanı ve güvercin olarak bildiğimiz William Dudley’den İsviçre’de yaptığı bir konuşmada mikrofon başındaydı.

Küresel finansal sistemin verimsiz olduğuna dikkat çeken Dudley, daha fazla rezerv paranın döviz piyasasındaki volatiliteyi azaltabileceğinin altını çizerek, daha fazla paranın rezerv para statüsüne kavuşmasının ABD ekonomisi için olumlu olduğunu belirtti. Para politikası ile ilgili açıklamalar gelmemesi sebebiyle paritelerde önemli bir hareketlilik yaşanmadı Dudley sonrası.

Dolar endeksi güne hafif alıcılı devam ederken, EURUSD üzerinde de bir miktar baskı var ve bugün düşüşlere %23.6 fibonacci düzeltme seviyesinin de geçtiği 1.1357 seviyesinden tepki alımlarının geldiğini gördük. Bu seviyenin geçilmesi ile 1.1330 ve 50 günlük hareketli ortalamasının da geçtiği 1.1260 seviyeleri destek olarak çalışabilir. Yukarıda ise 1.1410 ve 1.1480 bölgesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. 1.1480 bölgesi altında kalındığı sürece satış baskısı devam edebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.