Günün Grafiği: EURUSD 50 ve 200 Günlük H.O. – 31.08.2016

EURUSD Düşmeye Devam Eder mi?

Yellen’ın Jackson Hole konuşması ile birlikte doların değer kazanmasıyla EURUSD yönünü aşağı çevirdi ve o günden bu güne %1.00 civarında bir değer kaybı yaşadı. Piyasa oyuncuları artık tüm dikkatini bu cuma ABD’den gelecek olan istihdam raporuna çevirmiş durumda.

Beklentiden iyi bir istihdam raporunun Eylül ayı Fed faiz artışı ihtimalini daha fazla artırmasıyla EURUSD üzerindeki baskı artarak devam edebilir. Fakat öncesinde parite önemli bir destek bölgesine gelmiş durumda. 1.1130 – 1.11 bölgesinden 50 ve 200 günlük hareketli ortalama seviyeleri geçiyor ve yeni bir tur aşağı yönlü hareket öncesi bu seviyelerden bir miktar toparlanma gelebilir.

2016_08_31_EURUSD_200_dma

Şimdilik bu olası yukarı yönlü hareketi toparlanma olarak nitelendiriyoruz çünkü doların Jackson Hole ile birlikte yakaladığı ivme eğer cuma günü istihdam raporu hayal kırıklığı yaratmazsa devam edecek gibi görünüyor. Bu nedenle de bu destek bölgesinden başlayacak olan hareketin kalıcı olup olmayacağı ABD istihdam raporuna bağlı. Olası bir toparlanmada 1.1220 bölgesi direnç/hedef olarak görülebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.