EURUSD’de Yükseliş Sürüyor – 27 Mart 2017

EURUSD Ne Olur?

Haftanın ilk işlem gününde Trump sonrası dolarda yaşanan kay kaybı sürüyor. Özellikle 1.0810-20 bölgesi direncini kıran EURUSD 1.09’lara kadar kademeli olarak yükselmeyi başardı. Bugün Almanya’dan açıklanan Ifo iş iklimi endeksi 112.3 ile beklentilerin bir tık üzerinde gelirken ECB’nin takip ettiği M3 para arzı %4.7 ile beklentilerden kötü, özel krediler ise %2.3 ile beklentilere paralel olarak açıklandı.

Dolar endeksinde oluşan omuz baş omuz formasyonun hayata geçmesi ile yaşanan düşüş temel faktörlerin desteğiyle 94.00’lara kadar devam edebilir. Bugün eurodaki yükselişe bir diğer katkı da “ECB’nin politikalarında değişikliklere hazır olmalıyız.” diyen ECB üyesi Lautenschlaeger’dan geldi.

EURUSD

Bir diğer yandan Fransa’da Macron – Le Pen yarışında anketlerin Macron’un oyunu artırdığına işaret etmesi de AB karşıtı Le Pen risklerini şimdilik rafa kaldırmış gibi gözüküyor. 200 günlük hareketli ortalaması üzerine yükselen paritede toparlanmanın devam etmesiyle birlikte 1.0950 ve 1.10 seviyelerinin direnç olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.