EURUSD Önemli Destek Bölgelerini Kırabilecek Mi? – 10 Ekim 2016

EURUSD'nin Kaderi ABD Verilerine Bağlı

Haftanın ilk işlem gününe piyasalar sakin bir başlangıç yaptı ancak biz yine de yaşanan gelişmelerin altını çizelim… Öncelikle Avrupa Merkez Bankası üyesi Villeroy’un açıklamalarını takip ettik. ECB’nin hala harekete geçecek enstrümanlara sahip olduğunu söyleyen Villeroy, negatif faiz oranlarının da sınırları olduğunu dile getirdi.

Euro Bölgesi’nden açıklanan Sentix yatırımcı güven endeksi ise 8.5 ile beklentilerin üzerinde gelse de beklediğimiz gibi paritelerde önemli bir etkisi olmadı. Bugün dolar endeksinde yaşanan yükseliş ile birlikte EURUSD üzerindeki baskı devam ediyor.

200 günlük hareketli ortalamasının geçtiği 1.1160 desteğini zorlayan EURUSD’de buranın altına geçilmesi halinde 1.1100 ve 1.1070 bölgelerinin destek olarak çalışmasını bekliyoruz. Toparlanmalarda ise 1.1200 ve 1.1260 bölgerleri önemli direnç konumunda.

eurusd

Bu hafta paritenin kaderini etkileyecek olan iki önemli gün var. Birincisi Çarşamba akşamı gelecek olan FOMC tutanakları, ikincisi ise Cuma günü ABD’den açıklanacak olan perakende satışlar, ÜFE verileri ve Fed Başkanı Yellen’ın yapacağı açıklamalar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.