Dolarda Son Durum – 29 Aralık 2016

Dolar Düşer mi?

Dolar’daki dün yaşanan yükselişin ardından haftanın 4.işlem gününde sakin bir seyir görüyoruz.
ABD’de dün açıklanan askıdaki konut satışları verisinin beklentilerin altında açıklanması piyasalarda çok da fazla bir etki yaratmamıştı. Bugün ise yeni yıla iyice yaklaşılması ve ticaret hacimlerinin düşmesiyle birlikte Dolar’da küresel piyasalarda gevşeme görülüyor.

Yurtiçinde bugün açıklanan Kasım ayına ait yabancı turist sayısındaki giriş oranı geçtiğimiz ayki veriye göre gelişme göstererek -%21.35 olarak açıklandı. Bir önceki azalma %25.80 idi. Türkiye’den açıklanacak ve takip edilmesi gereken başka bir veri bulunmazken 16:30’da Amerika’dan açıklanacak İşsizlik Haklarından Yararlanma başvuruları takip edilmeli. Bir önceki başvuru sayısı 275 iken bugün açıklanacak miktarın 264 bin olması bekleniyor.

USDTRY’de önemli seviyeler ise; dün bahsettiğimiz 3.54-3.55 koridorunun yukarı yönlü kırılamamasıyla birlikte aşağı yönlü seyir başlamıştı. Gün içerisinde 3.5280 civarlarına gelen USDTRY an itibariyle 3.53 etrafında fiyatlanıyor. Kurda yaşanacak olan geri çekilmelerde 3.52 ve 3.50 bölgelerine dikkat etmekte fayda var. Yükselişlerde ise 3.54-3.55 yine direnç bölgesi olarak karşımıza çıkabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.