Dolar Rallisi Bugün de Sürüyor – 18 Mayıs 2017

Dolar Daha Ne Kadar Yükselir?

USDTRY’de dün başlayan yükseliş bugün de devam ediyor ve 3.60 direncinin kırılmasıyla birlikte 3.63 üzerine kadar bir yükseliş gerçekleşti. Yükseliş sadece USDTRY’de değil ZAR ve MXN gibi diğer bir çok para birimi, dolara karşı hızlı ve keskin bir değer kaybı yaşıyor.

ABD kaynaklı siyasi risklerin yatırımcıları güvenli limanlara yöneltmesi bu yükselişin arkasındaki en önemli neden. Donald Trump’ın Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’a bazı devlet sırlarını açıkladığı iddialarının ardından dün de Temsilciler Meclisi, FBI’dan Trump ve Comey arasındaki görüşmenin detaylı notlarını istemişti. Bu notlarda Trump’ın, Flynn ile ilgili bir FBI soruşturmasına müdahale etme çabaları yer aldığı iddia ediliyor.

USDTRY için artık 3.66 – 3.65 bölgesi en yakın direnç. Yükseliş bu seviyelere kadar sürebilir. Bu direnç bölgesinin aşılmasının ardından ise dikkatler 3.70 seviyelerinde olacak.

3.6250 ise en yakın destek. Kar alımlarında öncelikle bu seviye düşüşe karşı koymaya çalışacak. 3.6250 destek seviyesinin kırılması sonrası ise 3.60 takip edilecek.

İki günde %3’e yakın keskin bir yükselişle karşı karşıyayız ve bir miktar gevşeme gelme ihtimali var. Fakat 3.60 üzerinde kaldığı sürece önümüzdeki günlerde yukarıda verdiğimiz seviyelere doğru bir hamle denenebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.