Altında Ayılar Cezayı Kesti! – 05 Nisan 2017

Altında Son Durum!

Altın fiyatlarında yükselişler daha önce de pek çok kez söylediğimiz gibi dün 200 günlük hareketli ortalamasının geçtiği 1260 direncinden tepki aldı ve sarı metalde bugün güvenli limanlara olan talebin azalmasıyla satıcılar devrede. Dolar endeksi ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin kısmen de olsa toparlaması ile ayıları borusu ötüyor diyebiliriz.

Bu akşam yayınlanacak olan FOMC tutanaklarında ileriye yönelik şahin tonda mesajlar almamız halinde düşüşler hız kazanabilir ancak asıl belirleyici olan Cuma günü gelecek olan tarım dışı istihdam verileri olacak. Bugün ADP tarım dışı istihdam değişiminin 263 bin ile beklentilerin çok üzerinde gelmesinin yanı sıra hafta başında ISM imalat PMI’ın istihdam birleşenindeki iyileşme de beklentileri yükseltmiş durumda.

Geri çekilmenin sürmesi halinde sırasıyla 1245, 1240 ve 1230 bölgelerinin destek olarak çalışmasını bekliyoruz. Aksi senaryoda yükselişlerin yeniden hız kazanmasıyla 1255 ve 1260 bölgeleri önemli dirençler. Özellikle bir türlü aşılamayan 1260’lar kırılırsa yükselişler devam edebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.