Sarı Metalde Bugün Boğaların Günü! – 19 Ekim 2016

ABD Verileri Altını Etkilemedi

Geçtiğimiz hafta değerli metalde 1250 seviyesi altına geri çekilme gerçekleşti. Bu seviyelerden kar alımlarının gelmesinden sonra toparlanma yaşandı. Bu hafta ise değerli metalde boğalar yavaş yavaş gözlerini açmaya başladılar. Son günlerde piyasalarda risk-off durumunun olması nedeniyle değerli metal güvenli liman olarak talep görüyor.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derece öneme sahip bir veri açıklanmadı. Bugün ABD’den inşaat izinleri beklentiden iyi 1.22 milyon gelirken, konut başlangıçları beklentiden kötü 1.04 milyon geldi. Gelen verilerin değerli metal üzerindeki etkisi sınırlı oldu.

Önceki raporlarda belirttiğimiz gibi değerli metalde 1265 seviyesinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyorduk. Clinton-Trump görüşmesinden önce yatırımılar güvenli limanı tercih ettiler ve 1265 seviyesi alındı. Kasım ayında gerçekleşecek olan başkanlık seçimleri öncesinde değerli metal yatırımcısının karşısına güvenli liman olarak çıkabilir. Altında 1280, 1290 ve 1300 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise sırasıyla 1250, 1240 ve 1225 seviyeler önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.