ONS ALTIN RAPORU – 29.08.2016

Altını Bu Hafta Neler Bekliyor?

Geçtiğimiz hafta Jackson Hole sempozyumundan gelen açıklamalar doğrultusunda sarı metalde ani yön değişimleri yaşandı. Fed başkanı Yellen’dan gelen açıklamalar sonrasında sarı metalde çift yönlü hareketlenmeler yaşandı. Fakat sonrasında Fed’in ikinci ismi Fischer’dan gelen şahin tonda açıklamalardan sonra sarı metalde geri çekilme 1320 bölgesi altına geri çekilme gerçekleşti.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Veri yetersizliği olması nedeniyle sarı metal bugün konsolide devam etti. Hafta boyunca ABD’den önemli veriler açıklanacak. Özellikle piyasanın gözü ve kulağı Cuma günü ABD’den gelecek olan istihdam raporunda olacak.

Hafta boyunca ABD’den gelecek olan verilerin ve istihdam raporunun beklentileri karşılaması durumunda ayılar boğalara göz açtırmayabilir ve değerli metalde kademeli olarak 1300 bölgesi altına bir geri çekilmeye şahit olabiliriz. Aksi senaryoda ise Altında alıcıların yukarı iştahı yeniden açılabilir. Yukarıda 1330, 1345 ve 1358 bölgelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 1315 ve 1305 son derece önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.