ONS ALTIN RAPORU – 25.08.2016

Altında Alıcılar ve Satıcılar Yellen'ı Bekliyor!

Sarı metalde dün ayıların hakimiyetinde geçmişti. 50 günlük hareketli ortalama seviyesinin alınmasıyla değerli metalde sert bir geri çekilme yaşandığına şahit olduk. Bu düşüşten hemen sonra Altın 1300 seviyesine mi gidiyor soruları su üzerine çıktı. Peki bu Altın nasıl 1300 seviyesini görür?

Haftanın başından beri piyasalar bugünü iple çekiyordu. Bugün ABD’den önemli veriler açıklandı. Çekirdek dayanıklı malların siparişleri beklentiden iyi %1.5 gelirken, dayanıklı malların siparişleri %4.4 geldi. Beklenti üzeri gelen veriler USD için son derece pozitif fakat piyasalar veri sonrasında beklenen tepkiyi vermedi. Gündemin ana maddesinde yarın Jackson Hole sempozyumu kapsamına gerçekleşmesi beklenen Fed başkanı Yellen’ın konuşması var.

Yarın ABD’den gelecek olan büyüme verisinin beklentileri karşılaması ve Yellen’ın güvercin bir tutum aksine şahin bir tutum sergilemesi durumunda sarı metalde kademeli olarak 1300 seviyesine doğru bir geri çekilme yaşanabilir. Sarı metalde 1315, 1310 ve 1305 seviyelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz. Yukarıda ise 1345, 1358 ve 1375 direnç seviyelerini takip edeceğiz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.