ONS ALTIN RAPORU – 23.08.2016

Altında Bugün Boğaların Günü

Sarı metalde son dönemde 1358 bölgesinin bir türlü geçilemediğine dikkat çekmiştik. Piyasalarda belirsizliğin olduğu dönemlerde sarı metal her zaman güvenli liman olarak talep görme cazibesini kullanmıştır fakat son dönemde hareketine ABD verileri doğrultusunda karar veriyor.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip yani piyasaya harekete getirecek bir veri açıklanmadı. Bugün sarı metalde alıcılar devreye girmeye çalıştı fakat yükselişler 1344 bölgesinden tepki aldı. 1345 bölgesinin alınmasıyla değerli metaldeki toparlanmanın devam ettiğine şahit olabiliriz.

Piyasalar Perşembe günü ABD’den gelecek olan çekirdek dayanıklı malların siparişleri verisine ve Cuma günü Yellen’ın konuşmasına odaklanmış durumda. Bu önemli gelişmeler USD’nin yakın tarihteki kaderini belirleyebilir. Gelişmelerin sarı metale büyük hareketler getirmesini bekliyoruz. Sarı metalde direnç olarak 1345, 1358 ve 1375 seviyelerinin takip edilmesini öneriyoruz. Aşağıda ise 1335, 1315 ve 1305 seviyelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.