ONS ALTIN RAPORU – 22 Eylül 2016

Altında Boğalar Geri mi Dönüyor Yoksa!

Son dönemde USD’nin güçlü bir seyirde olması nedeniyle sarı metalde satıcılar devreye girdi ve sert bir geri çekilme yaşandığına şahit olduk. Sarı metal 1307 bölgesi altına geriledikten sonra boğalar ayılara dur dedi ve toparlanma yaşandı.

Dün piyasalar FOMC karalarını dikkatle takip etti. Fakat kararlardan şahin tonda açıklamaların çıkmaması nedeniyle sarı metalde toparlanma devam etti. Fed’in bir faiz artışı için verilerin kanıt oluşturması gerektiğine vurgu yapması ve ileriye dönük bir sinyal verilememesi nedeniyle değerli metalde boğaların sevindiğine şahit olduk.

Bugün sarı metal alıcılı seyrince devam etti. 1340 bölgesinin tamamen alınması ve bu seviye üzerinde günlük kapanışların gerçekleşmesi yükselişin habercisi olabilir. Önümüzdeki dönemde ABD’den önemli veriler açıklanacak. Gelecek olan verilerin beklentileri karşılayamaması durumunda sarı metalde önemli direnç seviyelerinin bir bir geride kaldığını görebiliriz. Yukarıda 1350, 1358 ve 1365 seviyeleri önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda ise 1330, 1320 ve 1315 seviyelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.