ONS ALTIN RAPORU – 08 Eylül 2016

Bugün Altın Ne Yaptı?

ABD’den arka arkaya gelen zayıf veriler sonrasında Altında alıcılar devreye girdi ve sert bir yükseliş yaşandı geçtiğimiz günlerde. Sarı metalde 1353 bölgesi alınamadıktan sonra satıcılar devreye girdi ve dün bir miktar kar alımlarının geldiğine şahit olduk.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Veri yetersizliği olması nedeniyle Sarı metalde çok fazla ani yön değişimi yaşandı. Özellikle piyasaların yatay olduğu zamanlarda son derece temkinli işlem tercihlerinde bulunmanızı öneriyoruz.

Haftaya ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak. Önümüzdeki günlerde ABD’den gelecek olan veriler ve Fed’in faiz artışı ile ilgili tutumu sarı metalin yakın gelecekte kaderini belirleyecek. Öncellikle yükselişin momentum kazanması için 1358 bölgesinin alındığını görmek gerekiyor. Sonrasında ise 1365 bölgesini önemli direnç olarak takip edeceğiz. Aşağıda ise 1335 bölgesi son derece kalın destek olarak karşımıza çıkıyor. Sonrasında ise 1320 bölgesinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.