ONS ALTIN RAPORU – 19.08.2016

Altın Bu Haftayı Nasıl Geçirdi?

Altın hafta boyunca 1358 ve 1335 bölgesi arasında işlem gördü. Önceki raporlarda belirttiğimiz üzere alıcılar bir türlü 1358 bölgesinde üstünlük kuramadılar. Son iki haftadır alıcılar bu bölgeden sert tepki aldılar.

Hafta içerisinde Dudley’den gelen olumlu tonda açıklamalardan sonra sarı metalde sert bir geri çekilme yaşandığına şahit olduk fakat FOMC tutanaklarında güvercin tonda açıklamaların çıkması nedeniyle değerli metalde alıcılar devreye girdi. Bugün ise sarı metalde alıcılar ABD seansına kadar üstünlük gösterdiler fakat ABD’nin piyasalara giriş yapmasından sonra 1337 bölgesinden toparlanma yaşandı.

Önümüzdeki hafta ABD’den önemli veriler açıklanacak. Bununla birlikte Fed başkanı Yellen’ın açıklamalarını yakından takip edeceğiz. Beklentileri karşılayamayan ve güvercin bir tutum sergileyen Yellen ile karşılaşılması durumunda sarı metalde yukarıların geldiğine şahit olabiliriz. Aksi takdirde ayıların piyasada hakimiyet gösterdiğine şahit olabilir. Yukarıda 1358, 1375 ve 1400 önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda ise sırasıyla 1335, 1315 ve 1305 bölgelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.