Büyüme Verisi Altını Nasıl Etkiler? – 28 Ekim 2016

Bugün Boğalar mı Sevinecek Yoksa Ayılar mı?

Piyasalarda belirsizliklerin olduğu dönemlerde değerli metal güvenli liman olarak talep görüyor. Son günlerde belirsizliklerin olduğu dönemlerde sarı metalde güvenli liman olarak talep görme cazibesini son derece iyi kullandı. Dolar endeksinde yaşanılan sert toparlanmaya rağmen değerli metalde geri çekilmenin sınırlı olduğunu gördük.

Bugün ABD’den haftanın en önemli verisi olan büyüme verisi açıklanacak. Beklenti %2.5. Önceki rakam %1.4. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması durumunda değerli metalde satıcıların devreye girdiğine şahit olabiliriz. Aksi durumda ise değerli metalde boğaların yukarı iştahı iyice kabarabilir. Yani saat 15.30’da veri ile birlikte değerli metalde önemli hareketlenmeler yaşanacak.

Önümüzdeki dönemde ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak. Bununla birlikte 8 Kasım’da gerçekleşecek olan ABD başkanlık seçimleri değerli metalin kısa vadedeki kaderini belirleyecek. Haftaya ABD’den çok önemli veriler açıklanacak. Bu da demek oluyor ki değerli metalde sakinliğe hiç yer kalmayacak. Sarı metalde 1280, 1290 ve 1300 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 1250, 1240 ve 1225 seviyeleri önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.