Altında Düşüş Devam Edecek Mi? – 23 Kasım 2016

Altında Son Durum

ONS Altında hafta başından beri devam eden yatay seyir bugün ABD’den verileri ile bozuldu. Trump’ın enflasyonu ve büyümeyi destekleyici bir politika izleyeceği beklentileri ile Dolar değer kazanırken Altın ve Yen gibi güvenli limanlardan çıkışlar da hızlanmış durumda.

ABD’den çekirdek dayanıklı mal siparişleri %1.0 ile beklentilerin çok üzerinde artarken haftalık işsizlik başvuruları da 251 bin ile beklentilerden kötü geldi. Yeni konut satışları da 563 bin ile beklentilerden kötü gelirken revize edilmiş Michigan tüketici hissiyatı 93.8 ile beklentilerin üzerinde geldi. Çekirdek dayanıklı mal siparişlerinde yaşanan yükselişin ardından Dolar endeksinde hızlı bir yükselişe, sarı metalde de sert bir düşüşe şahit olduk.

Altında düşüşlerin devam etmesi halinde 1180, 1170 ve 1160 bölgelerinin sırasıyla düşüşlerde destek olarak takip edilmesini öneriyoruz. Toparlanmalarda ise 1200 ve 1215 bölgeleri direnç olarak çalışabilir. Akşam 22.00’da yayınlanacak olan FOMC tutanaklarıyla birlikte sarı metalde önemli hareketlilikler yaşanmaya devam edebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.