Gelin ALTINdaki Son Duruma Bir Göz Atalım

Sarı metal 1200 bölgesi altına geriledikten sonra kar alımları geldi ve toparlanma yaşandı. Bugün ise alıcılar devrede kalmaya devam etti ve 1220 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti. Bu bölgeden de yükselişler bir tepki ile karşılaştı.

Bugün ABD’den ISM imalat PMI açıklandı. Veri 51.3 ile beklenti üzeri kaldı. Piyasanın beklentisi 50.5 gelmesi yönündeydi. Diğer yandan ISM imalat fiyatlar 63.5 ile beklentilerin üzerinde açıklandı. Verilerde iyileşme yaşanması ALTINda ayıların iştahını kabarttı ve geri çekilme yaşandı.

Bu hafta ABD’den önemli veriler açıklanmaya devam edecek. Özellikle piyasaların odak noktasında Cuma günü ABD’den açıklanması beklenen istihdam raporunda olacak. USD için son derece önemli bir rapor. Özellikle maaşlar tarafında yaşanılan iyileşme değerli metalde daha aşağıları beraberinde getirebilir. Aşağıda 1200 ve 1190 bölgesinin alınması çözülmenin devam edeceği anlamına gelebilir. 1245 bölgesi altında gerçekleşecek olan haftalık kapanışlar aşağıların habercisi olmaya devam edecek. Yukarıda ise 1245 ve sonrasında 1264 bölgesinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.