Altını Bu Hafta Neler Bekliyor? – 26 Eylül 2016

Altında Bugün Boğaların Keyfine Diyecek Yok!

Geçtiğimiz hafta USD’nin güçlü bir görünüm sergilemesi nedeniyle sarı metalde alıcılar devreye girdi ve toparlanma yaşandığına şahit olduk. Piyasalarda risk-off durumunun yaşanması nedeniyle bugün değerli metalde alıcılar devreye girdi ve 1340 seviyesi üzerine yükseliş gerçekleşti.

Bugün ABD’de birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Bugün ABD’den gelen yeni konut satışları beklentiden iyi 609 bin geldi fakat verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı oldu. Bu hafta ABD’den çekirdek dayanıklı malların siparişleri verisi ve final büyüme açıklanacak. USD için son derece önemli veriler olduğunu altını çizmekte fayda var.

Gelecek olan verilerin hayal kırıklığı yaratması durumunda sarı metalde önemli direnç seviyelerinin alındığına şahit olabiliriz. Aksi senaryoda ise değerli metalde ayıların devreye girdiğine tanıklık edebiliriz. Altının yükseliş momentumunu koruyabilmesi için gümüşün yukarı iştahını devam ettirmesi gerekiyor. Sarı metalde 1345, 1357 ve 1365 seviyelerinin önemlli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 1335, 1320 ve 1314 seviyeleri önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.