ALTINı Bu Hafta Neler Bekliyor? – 01.08.2016

Geçtiğimiz hafta ABD’den gelen büyüme verisinin hayal kırıklığı yaratması ALTINda hızlı yükselişleri beraberinde getirdi. Bugün sarı metal konsolide devam ediyor. Bugün ABD’den gelen ISM imalat PMI verisinin beklenti altı kalması USD için negatif oldu fakat sarı metaldeki etkisi sınırlı oldu.

Bu hafta ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak. ISM imalat dışı PMI, ADP tarım dışı istihdam değişimi verisi ve piyasaların merakla beklediği istihdam raporu. Hafta boyunca paritelerde ve sarı metalde önemli hareketlenmeler yaşanacak.

Özellikle Cuma günü gelecek olan istihdam raporu bu haftanın belki de bütün ayın en önemli fırsatlarını karşımıza çıkarabilir. ALTINda yükselişin devam etmesi için ve 1400 bölgesi üzerine bir harekete şahit olabilmemiz için istihdam raporunun hayal kırıklığı yaratması gerekiyor. Aksi senaryoda ise sarı metalde gevşemeye şahit olabiliriz. Sarı metalde 1357 ve 1376 bölgesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda ise sırasıyla 1335, 1320 ve 1305 bölgelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.