ALTIN, Bu Haftayı Nasıl Geçirecek?

Geçtiğimiz haftaya baktığımızda sarı metalde düşüşlerin yaşandığına şahit olduk. 1260 bölgesinden ayıların devreye girmesi sonucuna 1208 seviyesine geri çekilme yaşandı. Bugün ise USD üzerinde baskı olması nedeniyle sarı metalde toparlanma yaşandı.

Hafta boyunca ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak. Yarın ise Fed başkanı Yellen New York’ta açıklamalar yapacak. Yellen’ın nasıl bir tutum sergileyeceğini piyasalar merakla bekliyor. Yellen’dan şahin tonda açıklamaların gelmesi USD alıcılarını devreye sokabilir. Cuma günü ABD’den haftanın belkide ayın en önemli verisi olan tarım dışı istihdam değişimi açıklanacak. USD için son derece kritik bir veri.

Gelecek olan istihdam raporunda iyileşme yaşanması USD alıcılarını devreye sokabilir ve sarı metalde geri çekilme yaşanabilir. Geçtiğimiz dönemde sarı metaldeki yükselişe Gümüş’ün eşlik etmediğini gördük. Gümüş’ten bir atak gelmemesi sarı metalde yükselişin kalıcı olmasını engelledi. ALTIN 1240 bölgesi altında kaldığı sürece alış tavsiye etmiyoruz. Aşağıda 1200 bölgesi son derece önemli bir destek. Özellikle bu bölge üzerinden 50 günlük hareketli ortalamanın geçmesi bu bölgenin daha da önemli bir destek haline gelmesini sağlıyor. Bu bölgenin çözülmesi durumunda boğaların işi daha da zorlaşabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.