ALTINdaki Son Durum Nedir?

Sarı metal son iki gündür seyrine alıcılı devam ediyor. Piyasalarda belirsizliklerin olduğu dönemlerde ALTIN güvenli liman olarak talep görme cazibesini son derece iyi kullanıyor ve yatırımcıların ilgisini üzerine çekmekte adete bir dünya markası.

Bugün Asya seansından ABD seansına kadar boğaların karşısında kimse duramadı fakat ABD’de piyasaların açılmasıyla birlikte sarı metalde 1357 seviyelerinden ayılar devreye girdi ve geri çekilme yaşandı. Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derece öneme sahip bir veri açıklanmadı. Açıkcası piyasalar Cuma günü ABD’den gelecek olan perakende raporuna yoğunlaşmış durumda.

Cuma günü ABD perakende verilerinin beklentileri karşılayamadığı senaryoda sarı metalde ani yükselişler şahit olabiliriz. Aksi durumda ise ayılar nefes alabilir. Sarı metalde yükselişin daha fazla ivme kazanabilmesi için Gümüş’ün yukarı iştahını iyice kabartması gerekiyor. Yukarıda 1357, 1375 ve 1400 seviyeleri önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda ise 1325 ve 1315 seviyelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.