ALTINda Kimin Sözü Geçecek?

Sarı metal haftaya alıcılı başladı. Hafta başında piyasalarda belirsizlik olması ve USD üzerinde baskı olması nedeniyle sarı metalde boğalar devreye girdi ve 1262 bölgesine bir yükseliş gerçekleşti fakat bu bölgeden ayıların giriş yapmasından sonra sarı metalde geri çekilme yaşandı.

Hafta ortasından itibaren ALTINda ayıların hakimiyet kurma çabasına şahit olduk. Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den önemli veriler açıklandı. ABD’den TÜFE beklentiden kötü %0.1 gelirken, çekirdek TÜFE de beklentiden kötü %0.1 geldi. Beklenti altı kalan veriler USD için negatif olsa da sarı metal üzerindeki etkisi sınırlı oldu.

Önceki raporlarımızda belirttiğimiz gibi sarı metalde yükselişlerin kalıcı olabilmesi için 1240 bölgesi üzerinde günlük kapanışların gerçekleşmesi gerekiyor aksi takdirde ayılar aktif bir rol oynamaya devam edebilir.

Teknik formasyon seven yatırımcılar 1 günlük grafikten baktıklarında omuz-baş-omuz formasyonunun gerçekleşmek üzere olduğunu görecekler. Bu formasyona göre 1210 bölgesindeki boyun seviyesinin tamamen çözülmesi gerekiyor. Bu senaryonun hayata geçmesi durumunda 70 dolarlık bir düşüş yaşanması söz konusu olabilir. Fakat altını çizmekte fayda var tek bir gösterge bazen bize doğru işlemi yansıtmayabilir. Böyle bir geri çekilmenin soluk bulabilmesi için temel faktörlerin devreye girmesi gerekiyor. Sarı metalde 1250 ve 1264 bölgesinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 1220 ve 1200 bölgesi önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.