ALTINda Gözler FOMC’ye Çevrildi!

ALTIN haftaya hafif alıcılı bir başlangıç yapmasının ardından bugün de dolardaki zayıflıktan destek buldu ve 1245 bölgesine kadar tırmandı. Boğalar ve ayılar artık tamamen yarınki FOMC kararlarına odaklanmış durumdalar. Bugün ABD’den gelen verilere baktığımızda çekirdek dayanıklı mal siparişleri -%0.2 ile beklenti altı kalırken, CB tüketici güveni endeksi 94.2 ile beklentilerden kötü geldi. Gelen veriler USD için son derece negatif oldu ve dolar endeksinde de düşüşler devam etti.

Perşembe ve cuma günleri ise yine ABD’den büyüme ve enflasyon verilerini takip edeceğiz. Yani hafta boyu sarı metalde önemli fırsatlar bizleri bekliyor olacak açıkçası. Tabi ki ALTINda yükselişin devam edebilmesi için Gümüşün bu yükselişe öncelik etmesi gerekiyor. Yarın yine güvercin bir Fed ile karşılaşmamız ve ardından ABD’den gelecek olan verilerin hayal kırıklığı yaratması bu yükselişin fitilini ateşleyebilir. Kısacası ALTINda işlem yapan yatırımcıların bu hafta ABD verilerini dikkatle takip etmelerinde fayda görüyoruz.

Değerli metalde bahsettiğimiz senaryonun hayata geçmesi durumunda 1255 ve 1270 bölgeleri son derece önemli direnç olarak bizleri bekliyor olacak. Bu bölgelerin alınmasıyla boğaların muhteşem bir performansa imza attıklarına şahit olabiliriz. Doların yeniden güç kazanmaya başlaması ile ise sarı ALTINda düşüşlerde 1225 ve 1210 bölgeleri önemli destek bölgeleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölgelerde düşüşlere boğalardan tepki gelebilir. Yarın Fed’in faizlerde değişiklik yapması beklenmiyor ama tutanaklarda ileriye yönelik mesajlar ile sarı metal de yön bulmaya çalışacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.