ALTINda Bu Destek Seviyesine Dikkat

Brexit referandumu sonrası hızlı bir ralli ile 1375’lere kadar tırmanan ALTIN son haftalarda düşen tansiyonla geri çekilmeye başladı ve en son bu hafta 1310 seviyelerine kadar geriledi.

ALTIN şu an çok çok önemli bir destek bölgesi üzerinde hareket ediyor ve bu destek bölgesinin kırılmasıyla birlikte referandum sonrası yaşanan yükseliş trendi teknik olarak önemli bir darbe yiyecek. Bahsettiğimiz bu destek bölgesi 1305 – 1300.

Temel olarak ise ALTINı destekleyebilecek yeni bir referandum ufukta görünüyor. İtalya’da Ekim sonunda veya Kasım başında yapılması planlanan anayasa referandumu piyasaya yeniden volatilite getirebilir ve güvenli liman arayışı içindeki yatırımcıları ALTINa yöneltebilir. Bu durumda tekrar 1370 ve üzerine doğru bir hamleye tanıklık edebiliriz.

ALTINı destekleyebilecek diğer bir faktör ise Fed’in faiz artışları konusunda temkinli durumunu sürdürmesi. Eğer önümüzdeki hafta toplanacak olan FOMC, Eylül ayındaki toplantı için faiz artışı beklentilerini canlı tutamazsa ALTIN bundan pozitif etkilenir ve tekrar 1340 seviyeleri test edilebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.