Altında Boğalar Sazı Elden Bırakmıyor! – 17 Mart 2017

Altında Yükseliş Sürecek mi?

Altında Fed sonrası devreye giren boğalar kontrolü elden bırakmıyorlar. Dolar endeksindeki zayıflamayla birlikte yönünü yukarı çeviren sarı metal şimdilik 1235 direncini aşamasa da düşüşlerin de sınırlı kaldığını görüyoruz. Özellikle ABD tahvil faizlerindeki düşüşlerin sürmesi altındaki yükselişlere bir tur daha hız kazandırabilir.

Bir diğer yandan Avrupa’daki seçim belirsizlikleri ve Trump etkisi ile daha önce de altında bir yükseliş potansiyelinin olduğuna vurgu yapmıştık. Bugün ABD’den açıklanan Michigan tüketici hissiyatı 97.6 ile beklentilerden iyi gelirken büyümenin öncü göstergesi sanayi üretimi aylık bazda %0.0 ile beklentilerin altında kaldı. Ancak gelen verilerin dolar ve altın fiyatları üzerindeki etkisinin sınırlı olduğunu gördük.

Altının “parlamaya” devam etmesi halinde 1235 bölgesi dediğimiz gibi ilk kritik direnç. Buraların aşılmasıyla yükselişler hız kazanabilir ve bir sonraki kritik direnç 1245 bölgesi olarak karşımıza çıkıyor. Aksi fiyatlamalarda ise 1220 ve 1210 bölgelerinin destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.