Altında Boğalar Sazı Elden Bırakmıyor – 06 Şubat 2017

Altında Yükseliş Sürecek mi?

Son dönemde Trump politikalarının yarattığı veya ilerisi için yaratacağı belirsizliklerle birlikte piyasalardaki tedirginlik yatırımcıların güveli limanlara yönelmesine sebep oluyor. Dolar endeksindeki düşüşün de etkisiyle ONS Altının 1180’lerden başladığı yükseliş trendini sürdüğünü görüyoruz.

Geçtiğimiz hafta ABD’den tarım dışı istihdam değişiminin beklentilerden çok iyi gelmesine rağmen ortalama saatlik kazançların hayal kırıklığı yaratması dolar için negatif oldu ve bunun sonucunda da Altının güçlü duruşunu koruduğuna şahit olduk. Haftanın ilk işlem gününde de hikaye değişmedi ve sarı metal 100 günlük hareketli ortalamasını kırarak 1227 üzerine kadar yükselmiş durumda.

17 Şubat’tan bu yana en yüksek seviyelerinde olan Altında yükselişlerin sürmesi halinde 1235 ve 1240 bölgelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Trump belirsizliklerinin ve dolar endeksindeki geri çekilmenin devam etmesi halinde bu bölgeler üzerine doğru yükselişler görebiliriz önümüzdeki dönemde. Ayıların yeniden devreye girebilmesi için ise 1220 ve 1210 desteklerinin kırılması gerekiyor ki bu seviyelerden düşüşlere tepki ile karşı karşıya kalabiliriz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.