Altın’da Boğalar Kontrolü Elden Bırakmıyor – 17 Şubat 2017

Boğalar Altın'da Kalmaya Devam Ediyor!

Veri akışının oldukça sınırlı olduğu haftanın son gününde parite ve emtialarda daha çok teknik seviyelerin devrede olduğunu belirtebiliriz.

Dünkü yazımızda da belirttiğimiz üzere Trump kaynaklı risklerin piyasalara olumsuz yansıması söz konusu oluyor. Piyasalar Trump’ın bahsettiği vergi reformu konusunda bekleyişini sürdürürken diğer bir yandan da muhalefetten ve medyadan göçmenlik yasası ve Ruslarla ilişkiler ile ilgili yükselen karşıt sesler de hala önemini korumakta.

Altın’a baktığımızda dolar endeksindeki zayıf havanın devam etmesi dolayısıyla yükseliş ivmesi hız kesmedi. Özellikle 1239 direnç seviyesinin sert bir şekilde geçilmesi ile 1244’e kadar yükselişlere şahit olduk. Ancak değerli metali daha ileriye taşıyacak bir hikayenin olmayışı ilerleyen saatlerde daha yatay bir konuma sürüklenmesine neden oldu.

Önümüzdeki hafta değerli metalin yönü açısından bize fikir vermesi amacıyla bugünkü kapanış seviyeleri önemli olacaktır. Dikkat edilmesi gereken teknik seviyelere bakacak olursak; 1239 seviyesinin altında saatlik kapanışları görmediğimiz sürece yukarı yönlü istekler devam edebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.