Altında Bir Sonraki Durak Neresi? – 2 Kasım 2016

FOMC Kararları Altını Etkileyecek mi?

Özellikle son günlerde ABD’den gelen bazı anketlerden Trump isminin önde olduğuna şahit olduk. Trump’ın anketlerde önde çıkması piyasaları değerli liman arayışına sürükledi. Ve bu gibi günlerde değerli metalin güvenli liman olarak talep görme cazibesini çok iyi kullandığını gördük.

Bugün ABD’den ADP tarım dışı istihdam değimi verisi açıklandı. Veri 147 bin ile birlikte beklentilerin altında kaldı. Açıkcası gelen verinin sarı metal üzerindeki etkisi sınırlı oldu. Bugün değerli metalde boğaların devreye girmesinden sonra 1300 seviyesi üzerine yükseliş gerçekleşti. Bu akşam piyasalar FOMC kararlarını takip edecek.

Bugün Fed’in faizlere dokunması beklenmiyor fakat kararlardan gelecek olan açıklamalar paritelere hareket getirebilir. Kararlardan ileriye dönük şahin tonda açıklamaların çıkması değerli metalde ayıları devreye sokabilir. Önümüzdeki günlerde ABD’den gelecek olan anketler fiyatlanmaya devam edecek. Yani ilerleyen günlerde değerli metaldeki hareketlilik bitmeyecek. Değerli metalde direnç olarak 1310, 1325 ve 1340 seviyeleri karşımıza çıkıyor. Aşağıda ise 1290, 1280 ve 1270 seviyelerinin destek olarak dikkate alınmasını öneriyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.