Altında Ayılar ve Boğalar Trump’ı Bekliyor – 28 Şubat 2017

Altında Yön Ne Olur?

ONS Altın fiyatları için çok kritik bir hafta içerisindeyiz. Yarın sabah saatlerine doğru 05.00’da kongrede konuşma yapması beklenen ABD Başkanı Donald Trump’tan gelecek olan açıklamalar dolar için ve doğal olarak Altın için çok önemli olacak. Özellikle piyasalar vergi reformları ile ilgili detayları merak ediyor.

Trump’ın korumacı politikalara odaklanıp vergi reformları ve mali politikalar ile ilgili tatmin edici yorumlarda bulunmaması sarı metaldeki yükselişlere hız kazandırabilir. Dün 200 günlük hareketli ortalamasının geçtiği 1262 direncine dikkat çekmiştik ve yükselişlerin buralaradan sert bir tepki ile karşılaştığını gördük. Ancak bu senaryo hayata geçerse buranın kırılmasıyla yükselişler hız kazanabilir.

Aksi takdirde yani kendisinden dolar pozitif yorumlar gelmesi halinde dolar endeksinde ve ABD 10 yıllıklarında yaşanacak olan yükselişlerde sarı metal üzerinde satış baskısı oluşabilir. Özellikle aşağıda 1250 ve 1245 bölgesi çok önemli destekler ve düşüşlere buralardan tepki gelebilir. Bugün ABD’den büyüme tahmini yukarı yönlü revize edilmeyip beklenti altı kalsa da gelen verinin altın üzerindeki etkisi sınırlı oldu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.