ALTINda Ayılar ve Boğalar Tarihi Gün İçin Hazırlanıyor

Yaşanan Brexit belirsizliği nedeniyle piyasalardaki volatilite iyice arttı. Bu gibi dönemlerde yatırımcıların güvenli limanlara hücum ettiğini çok biliyoruz. Brexit anketlerinde çıkalım kampında artış yaşandığı dönemlerde sarı metalde boğalar devreye girdi ve 1310 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti.

Son dönemde gelen anketlerde kalalım kampında bir artış göze çarpıyor. Bunun sonucunda sarı metalde ayılar devreye girdi ve kademeli bir geri çekilme yaşandı. Bugün sarı metalde ayılar ve boğalar köşelerinde dinlenmeyi tercih ettiler. Çünkü onları çok büyük bir gün bekliyor.

Yarın gerçekleşecek olan AB referandumu bütün pariteler ile birlikte sarı metali de etkileyecek. Özellikle sandıkların sayılıp açıklanmasından sonra değerli metalde yer yerinden oynayacak. Sandıklarından kalalım diyenlerin sayısı fazla çıkar ise sarı metalde 1220 bölgesine doğru bir geri çekilmeye şahit olabilir. Aksi durumda Birleşik Krallık halkının çıkalım için oy kullanması ise ALTINda boğaları devreye sokacaktır ve çok keskin bir yükseliş yaşanacaktır. Sarı metalde 1260, 1257 ve 1245 önemli destek olarak karşımıza çıkıyor. Yukarıda ise 1270, 1277 ve 1290 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.