ALTINın Kaderini ABD Verileri ve FOMC Belirleyecek

Brexit risklerinin yarattığı belirsizlikler ve Çin’den gelen verilerin beklenti altı kalması ile ALTINın bugün güvenli liman olarak talep gördüğüne şahit olduk. Bu hafta son derece kritik ve ABD’den gelecek veriler ve özellikle de Çarşamba günkü FOMC kararları ALTINın kaderini belirleyecek.

Bugün neredeyse son bir ayın en yüksek seviyelerini gören ALTINda yarın ABD’den açıklanacak olan perakende satışlar raporunun beklentileri karşılayamaması ile yükselişlerin hız kazandığına şahit olabiliriz. Ayılar ve boğaların odak noktasında FOMC öncesi bu veride olacak.

Bu hafta ABD’den açıklanacak olan veriler hayal kırıklığı yaratır ve Fed de güvercin bir tutum sergilerse ALTINda yaşanacak olan yükselişlerde öncelikle 1290 ve ardından 1305 bölgeleri önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle 1305 bölgesi direncinde ayılar pusuda bekliyor olacak. Aksi senaryoda ise olası geri çekilmelerde 1273 ve 1260 bölgeleri önemli destek konumunda. 50 günlük hareketli ortalamasının geçtiği 1250 bölgesi üzerinde ikamet edildiği sürece ALTINda toparlanma devam edebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.