Altındaki Bir Sonraki Durak Neresi? – 5 Ekim 2016

Altında Saz Ayıların Elinde Kalmaya Devam Ediyor

Sarı metalde bir türlü 1300 destek bölgesinin alınmadığına şahit olmuştuk. Fakat USD’nin son günlerde güçlü görünümünü koruması ve seçim anketlerinde Clinton’ın önde çıkması nedeniyle sarı metalde çok önemli destek seviyesi olan 1300 seviyesi alındı ve çok keskin bir geri çekilme yaşandı.

Bugün ABD’den son derece önemli veriler açıklandı. İlk olarak piyasalar ABD’den ADP tarım dışı istihdam değişimi verisini takip etti. Veri 154 bin ile beklentilerin aldı kaldı. Bu veri sonrasında ise ABD ISM hizmetler PMI verisi beklentiden iyi 57.1 geldi. Gelen veri sonrasında sarı metalde ayılar devreye girmeye çalıştılar ve bir miktar geri çekilme yaşandı.

Artık piyasaların odak noktasında Cuma günü ABD’den gelecek olan istihdam raporu var. Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması durumunda sarı metalde 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin geçtiği 1255 altına bir geri çekilme yaşanabilir. Aksi senaryoda ise boğaların rahat nefes aldığına şahit olabiliriz. Sarı metalde 1280, 1290 ve 1300 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 1265, 1255 ve 1240 seviyeleri önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.