ALTINda Bu Hafta Bizi Neler Bekliyor?

İngiltere’nin AB’den ayrılması kararı ile oluşan belirsizlik ortamı sonrası ALTIN’ın güvenli liman olarak talep gördüğüne şahit oluyoruz. Perşembe gecesi 1358 bölgesine kadar yükselen sarı metal böylelikle 2014 Mart ayından bu yana en yüksek seviyelerini görmüş oldu.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ise ABD’den mal ticaret dengesi -60.6 milyar, hizmetler PMI ise 51.3 ile beklentilerden kötü gelse de gelen verilerin USD ve ALTIN üzerindeki etkisinin beklediğimiz gibi sınırlı kaldığına şahit olduk. Ancak yarından itibaren ABD’den gelecek olan veriler ALTINın kaderinde önemli rol oynamaya devam edecek.

1300 bölgesi üzerinde kalındığı sürece boğaların hakimiyeti devam edebilir. Yükselişlerin sürmesi halinde 1340 ve 1360 bölgeleri önemli dirençlerimiz olarak kaşımıza çıkıyor. Bu bölgelerde yükselişlere ayılardan bir miktar tepki gelebilir. Brexit belirsizlikleri bir miktar azalır ve ABD verileri de iyi gelirse, ALTINda yaşanacak olan geri çekilmelerde 1300 ve 1287 bölgelerinin destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.