ALTINda Boğalar Kendilerini Hatırlattı

Önemli bir haftaya başlıyoruz dedik ve Dolar geçtiğimiz hafta çok iyi gelen tdi verilerinden sonra dün haftaya yine güçlü bir başlangıç yapsa da bugün ABD seansının açılmasıyla birlikte dolar endeksinde çok sert bir düşüşe şahitlik ettik. Bu da ALTINda hızlı bir yükselişi beraberinde getirdi.

Bugün ekonomik takvimde İngiltere verileri dışında paritelere hareketlilik getirecek önemli veriler açıklanmadı ancak ABD’den NFIB küçük işletme güveni 94.6 ile beklentide gelirken, öncü tarım dışı üretkenlik -%0.5 ile beklentilerin altında gelirken birim emek maliyetleri %2.0 ile beklentiden iyi geldi.

Cuma günü büyük baskı altına giren ALTINda bugün yaşanan toparlanmanın sürmesi halinde 1344 ve 1354 bölgeleri önemli fibo düzeltme seviyelerine denk geliyor ve bu bölgelerden yukarı yönlü harekete bir miktar tepki ile karşılaşabiliriz. Satış baskısının yeniden artmasıyla ise 1330 ve 1320 bölgelerini destek olarak takip etmeye devam ediyoruz. Cuma gününe kadar ABD’den açıklanacak önemli bir veri karşımıza çıkmasa da haftanın son işlem gününde perakende satışlar raporu ve ÜFE rakamları sarı metalin kaderini değiştirebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.