ALTINda Ayılar ve Boğalar Yellen’ı Bekliyor!

ALTINda son günlerde boğalar devrede kalmaya devam ediyor. USD üzerindeki baskının devam etmesi diğer yandan Brexit riskinin artması nedeniyle sarı metal güvenli liman özelliğini kullanarak alıcı bulmaya devam ediyor. Piyasalarda belirsizliklerin arttığı dönemlerde yatırımcılar ALTINa büyük bir talep gösterdiğini biliyoruz.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den son derece önemli veriler açıklandı. Perakende satışlar verisi beklentiden iyi %0.5 gelirken, çekirdek perakende satışlar beklentide %0.4 geldi. Gelen veriler USD alıcılarını bir türlü devreye sokamadı sarı metalde. Artık piyasanın gözü ve kulağı yarın Fed faiz kararında ve başkan Yellen’ın açıklamalarında olacak.

Yarın Fed’in faizleri arttırması beklenmiyor. Fakat piyasanın gözü ve kulağı Fed başkanı Yellen’da olacak. Yellen’ın sergileyeceği tutum USD’nin yarın kaderini belirleyecek. Açıklamaları yakından takip edeceğiz. Sarı metal bugün 1287 bölgesi üzerine yükseldi. Yukarıda 1290 ve 1305 bölgesi son derece önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda ise 1277 ve 1270 bölgesinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.