Altın İçin Kritik Bir Hafta İçerisindeyiz – 3 Ekim 2016

Altında Ayılar Devrede Kalmaya Devam Ediyor

Sarı metalde 1340 seviyesi bir türlü alınamadıktan sonra ayılar devreye girdi ve geri çekilme yaşandı. Geçtiğimiz hafta Deutsche Bank krizinin gündeme gelmesinden sonra değerli metal güvenli liman olarak alıcı buldu fakat bu toparlanma kalıcı bir yükselişe dönüşmedi.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den ISM imalat PMI verisi açıklandı. Veri 51.3 ile piyasaların beklentisini karşıladı. Gelen veride iyileşme yaşanması USD için pozitif oldu. Veri sonrasında değerli metalde bir miktar geri çekilme yaşandı. Hafta boyunca ABD’den önemli veriler açıklanacak. Özellikle piyasanın odak noktasında ABD istihdam raporu olacak.

Hafta boyunca ABD’den gelecek olan verilerin ve özellikle ABD istihdam raporunun beklentileri karşılaması durumunda değerli metalde keskin bir geri çekilme yaşanabilir. Bu hafta sarı metalin yakın gelecekteki kaderi belli olacak. Değerli metalde destek olarak 1305 ve 1295 seviyelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz. Yukarıda ise 1325 ve 1335 seviyelerinin önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.