ALTIN Haftayı Nasıl Geçirdi? – 17.06.2016

ALTIN son derece hareketli bir haftayı geride bıraktı. Özellikle piyasalardaki Brexit belirsizliği nedeniyle sarı metal güvenli liman cazibesini kullanarak yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başardı. Hafta ortasında Fed başkanı Yellen’dan gelen açıklamalardan sonra sarı metalde boğalar devreye girdi ve 1313 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti.

Son dönemde gelen Brexit anketlerinde ayrılalım kampında artış yaşanması piyasalardaki volatiliyeyi arttırdı ve sarı metaldeki bu yükselişi destekleyen en temel unsur olarak karşımıza çıktı. Fakat dün İngiliz millet vekilin öldürülmesinden sonra USD alıcı buldu ve değerli metalde 1280 bölgesi altına geri çekilme yaşandı. Haftanın son işlem gününde ise sarı metal alıcılı devam etti.

Önümüzdeki hafta İngiltere’den gelecek olan anketler sarı metalde hareketlenmelere neden olabilir. Piyasadaki belirsizlik nedeniyle sarı metalde alıcılar devrede kalmaya devam edebilir. Aşağıda sırasıyla 1277 ve 1270 bölgesinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz. Yukarıda ise 1300 ve sonrasında 1315 önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.