ALTIN Bu Haftayı Nasıl Geçirdi? – 01.07.2016

Brexit sonrasında sarı metalde keskin bir yükseliş şahit olmuştuk. 1350 bölgesi üzerine gerçekleşen yükselişten sonra sarı metalde kar alımları geldi. Bu hafta sarı metalde yatay bir görünüm vardı. Ayılar ve boğalar bir türlü birbirlerine üstünlük sağlayamadılar.

Bu hafta ABD’den gelen verilerin sarı metal üzerindeki etkisi sınırlı oldu. Bugün ABD’den ISM imalat PMI açıklandı. Veri 53.2 ile beklentilerin üzerinde kaldı. Piyasanın beklentisi 51.3 gelmesi yönündeydi. Bu hafta sarı metal teknik seviyeler doğrultusunda hareketine devam etti. Haftaya ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak.

Özellikle piyasanın gözü ve kulağı ABD istihdam raporunda olacak. Her ayın en önemli verisi haftaya Cuma günü açıklanacak. Geçtiğimiz ay gelen tdi değişimi verisi USD alıcılarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Gelecek olan bu istihdam raporun aynı şekilde hayal kırıklığı yarattığı senaryoda sarı metalde yükseliş hız kazanabilir. Sarı metalde 1345 bölgesi ve 1360 bölgesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda ise 1315 ve 1305 bölgesinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.