Altın Haftaya Nasıl Bir Başlangıç Yaptı? – 10 Ekim 2016

Altında Boğalar Rahat Nefes Aldı!

Geçtiğimiz hafta ABD’den gelen tarım dışı istihdam verisi sonrasında değerli metalde ters yönlü hareketler yaşandı. Tarım dışı verisinin beklentinin hafif altında kalmasından sonra değerli metalde alıcılar devreye girdi fakat sonrasında satıcıların devreye girmesinden sonra 1241 bölgesine geri çekilme yaşandı.

Bu bölgeye yaşanan geri çekilmeden sonra kar alımlarının geldiğine şahit olduk. Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Bugün değerli metalde ayılar ve boğalar birbirlerine üstünlük sağlayamadılar. Hafta boyunca ABD’den önemli veriler açıklanacak. Özellikle piyasalar Cuma günü ABD’den gelecek olan perakende raporuna odaklanmış durumda.

Bu hafta ABD verilerinin beklentileri karşılaması durumunda değerli metalde yeniden önemli destek seviyelerinin denendiğine hatta alındığına bile şahit olabiliriz. Sarı metalde boğaların yeniden devreye girmesi için Gümüş’ün yukarı iştahını yeniden geri kazanması gerekiyor. Değerli metalde 1240, 1230 ve 1225 seviyelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz. Yukarıda ise sırasıyla 1265, 1280 ve 1290 seviyelerini direnç olarak takip edeceğiz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.