Altın FOMC Tutanaklarını Bekliyor! – 12 Ekim 2016

Bu Hafta Altında Kimin Yüzü Gülecek?

Geçtiğimiz hafta değerli metalde yaşanan sert hareketten sonra bu hafta değerli metalde satıcılar ve boğalar köşelerinde beklemeyi tercih ediyorlar. Bugün değerli metal gün içerisinde 1250 destek seviyesine geriledi fakat bu seviyeden alıcıların girmesinden sonra toparlanma yaşandı.

Bugün ABD’den JOLTS iş başlangıçları verisi açıklandı. Piyasanın beklentisi 5.79 milyon. Önceki rakam ise 5.87 milyon. Veri 5.44 milyon ile piyasanın beklentisini karşılayamadı fakat gelen verinin değerli metal ve pariteler üzerinde pek de bir etkisi olmadı. Açıkcası bugün piyasalar FOMC tutanaklarını bekliyor.

FOMC tutanaklarında Eylül ayında gerçekleşen toplantıdaki konuların detaylarını öğreneceğiz. Tutanaklardan şahin tonda açıklamaların gelmesi USD’nin gücüne güç katabilir. Aralık ayı faiz artırımı ihtimalinin son günlerde artması ve dolar endeksindeki toparlanma nedeniyle değerli metalde ayıların yüzünü güldürmeye ediyorlar. FOMC tutanaklarından sonra artık dikkatler Cuma günü gelecek olan ABD perakende raporuna çevrilecek. Değerli metalde 1265 ve 1280 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 1250 ve 1240 yakında destekler olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.