ALTIN Bugünü Nasıl Geçirdi? – 28.06.2016

ALTIN haftaya sakin bir başlangıç yaptıktan sonra. Bugün sahneye ayılar çıktı ve 1326 seviyelerinden 1305 bölgesi atına bir geri çekilme yaşandı. Son dönemde piyasalarda belirsizliklerin çok fazla olması ve Brexit nedeniyle sarı metal güvenli liman olarak alıcı buldu.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den önemli veriler açıklanadı. Çeyreklik final büyüme beklentiden iyi %1.1 gelirken, CB tüketici güveni endeksi de beklentiden iyi 98.0 geldi. Beklenti üzeri gelen veriler USD için pozitif fakat verilerin sarı metal üzerindeki etkisi son derece sınırlı oldu.

ALTINda 1355 bölgesin gerçekleşen yükselişten sonra kar alımları geldi ve ayılar hala devrede kalmaya devam ediyor. Kısa vadeye baktığımızda sarı metalde aşağı yönlü hareketin devam etmesi için 1305 ve sonrasında 1295 bölgesinin geçilmesi gerekiyor. Bu hareketin aşağı mı yoksa yukarı mı olacağını anlamak için Gümüş’ün hareketini de takip edeceğiz. Yukarıda 1325 ve sonrasında 1340 bölgesinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.