Altın ABD Verileri ve Yellen’ı Bekliyor! – 13 Şubat 2017

Altında Bir Sonraki Durak Neresi?

Geçtiğimiz hafta ABD Başkanı Donald Trump’ın önümüzdeki 2-3 hafta içerisinde vergi reformlarıyla ilgili önemli değişiklikler açıklayacaklarını belirtmesi son 14 yılın en yüksek seviyelerinden gerileyen Dolar endeksine can simidi gibi yetişti ve zayıf dolar ve piyasalardaki risk-off modunun yardımıyla 1244’lere kadar yükselen ONS altında sert bir düşüşe şahit olduk.

Cuma günü ise düşüşler 100 günlük hareketli ortalamasının geçtiği 1221 bölgesinden tepki aldı ve bir miktar toparlanma yaşandığını gördük. Bu hafta özellikle ABD’den gelecek olan veriler ve Fed Başkanı Janet Yellen’ın para politikası ile ilgili yapacağı açıklamalar altında ayılar ve boğalar arasında büyük bir çekişme yaşanmasına sebep olacak.

Düşüşlerin devam etmesi halinde aşağıda 1220, 1215 ve ve 1210 bölgelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz ve düşüşlere bu seviyelerden yeniden tepki ile karşılaşabiliriz. Özellikle Yellen’dan ileriye yönelik şahin tonda açıklamalar gelmesi satışları hızlandırabilir. Toparlanmalarda ise 1235, 1240 ve 1245 bölgelerinin direnç olarak dikkate alınmasını öneriyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.