Altın ABD Enflasyon Rakamlarını Bekliyor! – 16 Kasım 2016

Ayılar ve Boğalar Birbirlerine Üstünlük Sağlayamadılar

Dün ABD’den gelen perakende verileri beklentileri karşılasa da değerli metalde bir türlü satıcılar devreye giremediler. Bugün dolar endeksi 100.50 dolar seviyesi üzerine çıksa da değerli metalde geri çekilme sınırlı oldu. Bugün değerli metalde 1220 bölgesine geriledi fakat bu bölge alınmadığı için alıcılar devreye girdiler.

Bugün ABD’den ÜFE rakamları açıklandı. ÜFE beklentiden kötü %0.0 gelirken, çekirdek ÜFE de beklentiden kötü %-0.2 geldi. Bu verilerden sonra gelen kapasite kullanım oranı ve sanayi üretimi verileri de beklentileri karşılayamadı. Fakat gelen veriler USD’nin güçlü görünümünü engellemedi.

Yarın ABD’den enflasyon rakamları açıklanacak. USD için son derece önemli veriler. Beklenti üzeri gelecek olan veriler USD’nin baskısını arttırabilir. Son günlerde Aralık ayı faiz artışı olasılığı iyice fiyatlara girmeye başladı. Önümüzdeki günlerde ABD’den gelecek olan verilerin beklentileri karşılaması bu olasılığın iyice artmasını bekliyoruz Sarı metalde 1240, 1250 ve 1260 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Ayıların iştahının iyice kabarması için ise 1210, 1200 ve 1190 seviyelerinin alındığına şahit olmamız gerekiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.