Altın 1300 Seviyesi Üzerini Görecek Mi? – 1 Kasım 2016

Altın FOMC Kararlarını Bekliyor!

Son günlerde dolar endeksinde sert toparlanma yaşandığına şahit olduk. Bugün ise dolar endeksinde geri çekilme yaşandı. Bununla birlikte son gelen bazı anketlerden Trump isminin Mayıs ayından beri ilk defa önde çıkması değerli metalin güvenli liman olarak talep görmesini sağladı ve bugün 1288 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti.

Bugün ABD’den önemli veriler açıklandı. ABD’den final imalat PMI beklentide 53.4 gelirken, ISM imalat PMI da beklentide 51.9 geldi. Açıkcası beklentide gelen verilerin değerli metal üzerindeki etkisi sınırlı oldu. ABD başkanlık seçimlerine yaklaştıkça gelecek olan anketler iyice fiyatlara girmeye başlayacak. Bu sebeple işlem tercihlerinizde mutlaka dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Piyasalar yarın Fed’den gelecek olan kararları merakla bekliyor. Bu toplantıda faizlerde bir değişiklik yaşanması beklenmiyor. Fakat kararlardan gelecek olan açıklamalar değerli metale hareketlenmeler getirebilir. Haftanın son işlem gününde ise piyasalar ABD istihdam raporunu takip edecek. USD için son derece kritik bir hafta içerisindeyiz. Yaşanacak olan bu gelişmelerin değerli metal üzerinde etkileri olacaktır. Değerli metalde sırasıyla 1290, 1300 ve 1305 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Düşüşlerde ise 1270, 1260 ve 1240 seviyeleri önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.