Altın 1220 Desteğini Kıracak mı? – 14 Şubat 2017

Altın Ne Olur?

Trump belirsizlikleri ve dolarda yaşanan değer kaybıyla 2017’ye yükselişle başlayan Altında çok kritik bir hafta içerisindeyiz. Geçtiğimiz hafta önümüzdeki günlerde vergi reformları ile ilgili önemli değişiklikler açıklayacaklarını söyleyen Trump kendisinin sebep olduğu endişelerle yükselen altındaki yükselişlerin hızını kesmişti.

Bugün ise ABD’den ÜFE %0.6 ile beklentilerden iyi gelirken çekirdek ÜFE de %0.4 ile beklentilerden iyi olarak açıklandı. Fed’in şahin üyelerinden olan Lacker da ABD/Delawere’de yaptığı açıklamalarda faizlerin daha hızlı artırılmasına ihtiyaç var açıklamasında bulundu. Er ya da geç faizlerin artırılmasını istediğini söyleyen Lacker Trump yönetiminin ekonomiyi nasıl etkileyeceği konusunda belirsizliklerin hakim olduğunu sözlerine ekledi.

Bugün TSİ 18.00’da mikrofon başına geçmesi beklenen ve yarın da aynı saatlerde konuşacak olan Fed Başkanı Janet Yellen’ın para politikası ve Trump ile yapacağı açıklamalar ONS Altındaki fiyatlamalarda etkili olacak. Önümüzdeki aylara yönelik şahin tonda mesajlar gelmesi halinde altın üzerindeki baskı artabilir ve aşağıda 1230 ve 100 günlük hareketli ortalamasının geçtiği 1220 bölgeleri önemli destek olarak karşımıza çıkıyor. Toparlanmalarda ise 1240-1245 bölgeleri direnç olarak çalışabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.