ABD Seçimleri Altını Nasıl Etkileyecek? – 7 Kasım 2016

Ayılar ve Boğalar Yeni Başkanı Bekliyor!

Geçtiğimiz hafta anketlerden Trump isminin önde çıkmasından sonra değerli metalde 1308 seviyesi üzerine yükseliş gerçekleşti fakat haftanın son işlem gününde anketlerden Clinton isminin önde çıkmasından sonra değerli metalde ayılar devreye girdi ve geri çekilme yaşandı.

Hafta sonu FBI’ın Clinton’ı aklamasından sonra sarı metal haftaya gapli bir açılış yaptı. Bugün gelen anketlere baktığımızda Clinton önde olduğunu gördük. Bu gelişme neticesinde değerli metalde bir türlü alıcılar devreye girmediler. Artık seçime çok yakınız. TSİ Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan sabah 03.00-04.00 arasında sandıklar açılacak.

Sandıklardan Trump isminin önde çıktığı senaryoda değerli metalde ve gümüşte alıcılar iyice devreye girebilirler. Aksi senaryoda ise Clinton isminin önde olması Altında ayıların iyice iştahını kabartabilir. Seçimini kaderini belirleyecek olan bazı eyaletlerin olduğunun altını çizmek istiyoruz.

Özellikle Florida, Michigan, North Carolania, Ohio ve Georgia’dan gelecek olan sonuçlar seçimin kaderini ve gidişatını belirleyecek. Florida ile birlikte bir bölgeden daha Clinton isminin çıkması seçimin erkenden netlik kazanması anlamına gelebilir. Değerli metalde 1300, 1310 ve 1315 seviyelerinin direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 1280, 1270 ve 1260 seviyeleri önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.