ABD Seçimi Altını Nasıl Etkileyecek? – 08 Kasım 2016

Bugün Altında Ayılar mı Sevinecek Yoksa Boğalar mı?

Piyasaların merakla beklediği gün geldi çattı. ABD bugün yeni başkanını seçmek için oy kullanmaya başladı ve sabaha karşı sandıkların açılmasıyla birlikte sarı metalde önemli hareketlenmeler yaşanacak. Son dönemde ABD’den gelen anket sonuçları neticesinde değerli metalde önemli hareketlenmelerin yaşandığına şahit olduk.

Bugün Trump’ın 270 delegeyi yakalaması ve ABD’nin yeni başkanı olması durumunda değerli metal güvenli liman olarak talep görecek ve keskin yükselişler yaşanacak. Aksi durumda ise yani Clinton’ın çoğunluğu yakalaması durumunda ise Altında ayıların devreye girdiğine şahit olacağız. Trump’ın başkan olması durumunda değerli metalde daha keskin hareketler olacağının altını çizmek istiyoruz.

Dün raporumuzda belirttiğimiz gibi bazı önemli eyaletlerde anketler birbirine çok yakın. Açıkçası seçimin kaderi bu eyaletlerden gelecek olan sonuçlar doğrultusunda belli olacak. Florida, New Orleans, Ohio, Michigan ve Nevada bu seçimde çok kritik rol oynayacaklar. Trump’ın Başkanlık şansını devam ettirmesi için bu eyaletlerin çoğunda üstünlük kurması gerekiyor. Aksi durumda Clinton erken saatlerde kutlamalara başlayabilir. Değerli metalde yükselişlerde 1300, 1310, 1325 ve 1340 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Geri çekilmelerde ise 1270, 1260 ve 1250 seviyelerinin önemli destek olarak dikkate alınmasını öneriyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.